Witajcie w naszej bajce… Zabawy parateatralne

Uczniowie z naszej szkoły uwielbiają czytać i oglądać bajki oraz brać udział w spektaklach teatralnych. W związku z tym klasa 2a kilka ostatnich dni przeznaczyła na pogłębienie swojej wiedzy na temat Teatru. Uczniowie poznali rodzaje teatrów, zawody z nim związane, nauczyli się planować wspólne przedstawienie oraz utrwalili zasady kulturalnego zachowania w tym niezwykłym miejscu. Najwięcej emocji wywołała lekcja samodzielnego wykonywania kukiełek z drewnianych łyżek, a zabawy parateatralne dostarczyły im mnóstwo radości z bycia aktorem. Uczniowie przygotowali sobie prowizoryczny teatrzyk, podzielili się na grupy i odgrywali krótkie scenki. W czasie wspólnej zabawy było dużo śmiechu, a wcielanie się w role przełamywało nieśmiałość najbardziej delikatnych uczniów.