Korespondencja „pisana sercem” - pierwszy ważny list

Klasa 2a tuż przed świętami postanowiła zrobić coś dobrego dla innych. Wyszukała w Internecie, na portalu społecznościowym, że chora Weronika z Lutoryża czeka na kartki z życzeniami. Na lekcji edukacji polonistycznej uczniowie poznali jej historię. Następnie sporządzili wspólny list, w ten sposób nauczyli się epistolografii. Ponadto postanowili, że w domu napiszą do Weroniki, pierwszy, naprawdę ważny list w ich życiu i przyniosą go w samodzielnie zaadresowanej kopercie. Do naszej akcji dołączyły również koleżanki z kl. 2b oraz kl. 4b. W dzień wigilii klasowej, przy wspólnie ozdobionym stole, chętni uczniowie dzielili się z przyjaciółmi nie tyko opłatkiem, ale również treścią swojego listu. Okazało się, że była ona przepiękna, wniosła dużo ciepła i dobrych informacji o uczniach, bo wypływała z głębi serca każdego dziecka. Pozwoliło nam to wprowadzić wspaniałą świąteczną atmosferę i odkryć prawdziwą magię Świąt Bożego Narodzenia. Tego samego popołudnia nasze listy zostały włożone do wspólnej, dużej koperty i wysłane na adres Weroniki z Lutoryża. Mamy nadzieję, że dzięki temu na twarzy dziewczynki zagościł uśmiech.