Nauka pierwszej pomocy przedmedycznej

W ostatnich dniach nauki w naszej szkole zostały zorganizowane zajęcia z praktycznego udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Wzięli w nich udział uczniowie klas 1- 3. Zajęcia były prowadzone pod nadzorem nauczyciela edukacji dla bezpieczeństwa, pani Anny Wilczyńskiej.
Zajęcia miały na celu poznanie sposobów postępowania podczas: omdlenia, zasłabnięcia, utraty przytomności i zatrzymania krążenia. Uczniowie uczyli się, w jaki sposób należy ułożyć poszkodowanego w pozycji bezpiecznej. Nauczyciel najpierw prezentował uczniom, jak trzeba zachować się w przypadku wystąpienia powyższych sytuacji, a następnie uczniowie sami ćwiczyli poprawne zasady udzielania pierwszej pomocy. Każdy z uczniów chciał samodzielnie wykonać resuscytację krążeniowo oddechową i inne czynności związane z udzielaniem pierwszej pomocy.
Nauczyciel zwrócił uwagę na konieczność zadbania o bezpieczeństwo własne i poszkodowanego na miejscu zdarzenia oraz kolejność przeprowadzania poszczególnych czynności, ponieważ od tego może zależeć życie.