Nasza "Trójka" stanęła "Do Hymnu!"

26.10.2022 r. 158 uczniów naszej szkoły (z klas 2-7) w sali gimnastycznej odśpiewało trzy polskie pieśni hymniczne: „Mazurka Dąbrowskiego”, „Gaude Mater Polonia” oraz „Rotę”.

Koncertu wysłuchała komisja z Instytutu Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego, w jej składzie: prof. Grzegorz Oliwa i dr Katarzyna Sobas. Warto podkreślić, że nasza „Trójka” jest jedyną placówką edukacyjną w Rzeszowie i jedną z 25 szkół na Podkarpaciu, które biorą udział w piątej edycji ogólnopolskiego konkursu „Do hymnu!”. To dla nas wielkie wyróżnienie. Koncert został zorganizowany przez Narodowe Centrum Kultury z okazji 104. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Utalentowani uczniowie dali dziś z siebie wszystko, więc pochwałom nie było końca. Prof. Grzegorz Oliwa zwrócił szczególną uwagę na znakomitą dykcję chóru, a także piękne wykonanie utworów. Odśpiewanie trzech pieśni było nie lada wyzwaniem. Jak zaznaczył prof. Oliwa, hymn „Gaude Mater Polonia” jest jednym z najtrudniejszych tekstów, w związku z tym niewiele szkół decyduje się na jego wykonanie. Zadaniem konkursowym było odśpiewanie a capella hymnu państwowego, a także dwóch spośród ośmiu zaproponowanych pieśni. Uczniowie, którzy zaprezentowali się dziś na szkolnej scenie, otrzymali pamiątkowe dyplomy. Nagranie konkursowe zostało przekazane do jury centralnego w Warszawie. Wyniki konkursu pojawią się końcem listopada. Trzymajcie kciuki za „Trójkę”!

Do konkursowego występu uczniów przygotowała p. Iwona Wywrocka, która dyrygowała chórem.