Skip to main content

Wycieczka do Fabryki Bombek w Nowej Dębie

Uczniowie klas 2a i 3a wraz z wychowawczyniami udali się na wycieczkę do Fabryki Bombek. Celem było wprowadzenie dzieci w nastrój Świąt Bożego Narodzenia, zwiedzanie Muzeum Bombek Choinkowych oraz zapoznanie z etapami produkcji bombek.

Mieliśmy okazję obejrzeć tam różnorodne ozdoby choinkowe umieszczone na kilku wystawach. Były to ręczne arcydzieła. Dalsze zwiedzanie obejmowało cały proces wytwórczy, od szklanej rurki do gotowego produktu, jaki możemy spotkać na sklepowych półkach. Przechodząc przez kolejne działy fabryki poznaliśmy tajniki oraz etapy powstawania szklanych ozdób choinkowych. Następnie uczniowie brali udział w warsztatach plastycznych, dzięki którym mogliśmy własnoręcznie, według własnego pomysłu ozdobić bombkę. Na zakończenie wycieczki wszyscy otrzymali bombki choinkowe z własnym imieniem oraz te, które wcześniej sami ozdabiali. To był dzień pełen wrażeń i pozytywnych emocji, który wprowadził nas w magię Świąt Bożego Narodzenia.

SP3

Zapraszamy