Dominik- laureat Wojewódzkiego Konkursu z Historii

Dominik Magryś - uczeń klasy 8, został laureatem Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Historii, organizowanego przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty.

Wojewódzkie Konkursy Przedmiotowe przygotowane przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty należą do najważniejszych zmagań, w jakich mogą wziąć udział uczniowie szkół podstawowych. Dominik przystąpił do niego po raz drugi (pokonał prawie 1500 konkurentów z całego województwa). W zeszłym roku został finalistą, a w tym laureatem, osiągając jeden z najwyższych wyników. Przygotowanie do konkursu wymaga wielkiego zaangażowania. Na każdym szczeblu konkursu (szkolnym, rejonowym i wojewódzkim) musiał zmierzyć się z zadaniami wymagającymi logicznego myślenia, łączenia faktów, jak również analizy tekstów źródłowych.

Teraz stoją przed nim kolejne wyzwania w postaci egzaminu ósmoklasisty oraz Mistrzostw Europy w brydżu, w kategorii U16. Trzymamy kciuki za kolejne sukcesy naszego ucznia!