Przedstawienie teatralne - „Ania z Zielonego Wzgórza”

Uczniowie klasy 6a pod kierunkiem swojej polonistki – p. Agnieszki Koszeli-Piątek, przygotowali przedstawienie teatralne, oparte na motywach książki Lucy Maud Montgomery pt. „Ania z Zielonego Wzgórza”. Praca nad spektaklem trwała miesiąc.

W projekcie wzięli udział prawie wszyscy uczniowie kl. 6a. Przygotowania do inscenizacji były doskonałą okazją do integracji zespołu klasowego oraz rozwijania różnorodnych umiejętności i talentów młodzieży – nie tylko aktorskich, ale również plastycznych (dekoracje), ruchowych, organizacyjnych, a także współpracy w grupie. Uczniowie bardzo zaangażowali się w przygotowanie przedstawienia, wspaniale odegrali swoje role. Początkujący aktorzy oraz scenografowie świetnie poradzili sobie z powierzonymi im zadaniami. Spektakl wypadł rewelacyjnie, a tym samym uczniowie usystematyzowali wiadomości z lektury.

Obsada przedstawiała się następująco:

Ania Shirley – Paulina Szczygieł
Mateusz Cuthbert – Leon Wolański