Klasa 6f w Muzeum Etnograficznym

6 grudnia 2020 r. klasa 6f uczestniczyła w zajęciach na temat historii ubioru.

Oglądając wystawę pt. „Na co dzień i od święta”, uczniowie poznawali stroje noszone na wsi pod koniec XIX i na początku XX w. Ekspozycja to nie tylko obuwie i ubiory codzienne, świąteczne i obrzędowe, ale także wybrane elementy zdobnicze, np. damskie ślubne pasy z ozdobnymi, stożkowymi klamrami, korale, pierścienie i inne elementy ludowego stroju rzeszowskiego, przeworskiego, łańcuckiego, lasowiackiego i Pogórzan.
Ostatnia część zajęć polegała na przymierzaniu zrekonstruowanych strojów rzeszowskich oraz dopasowywaniu i przeglądaniu się w ośmiu jego odmianach regionalnych w wirtualnym lustrze.
Organizacja wyjścia i opieka – Daniela Czerwonka.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

 
2014 Projekt non profit | Copyright Studio Nexim | www.nexim.net