Zabawa i edukacja w Muzeum Energetyki Podkarpackiej

25 listopada klasa 6f wybrała się do Muzeum Energetyki Podkarpackiej na niezwykle ciekawa lekcję pt. Elektromagnetyczne opowiadania.

Była to nauka poprzez zabawę, czyli interaktywne zajęcia dydaktyczne prowadzone przez pana Pawła Pasterza, znanego popularyzatora nauki oraz panią Małgorzatę Wilczak, animatorkę, nauczycielkę, pasjonatkę nauki. Uczniowie poznawali tajniki energetyki nie tylko poprzez wykład, lecz przede wszystkim uczestnicząc w pokazach naukowych i eksperymentach z zakresu elektryczności, magnetyzmu i elektrostatyki. Dzięki temu zajęcia w muzeum stały się naukową przygodą. Ponadto w uczniowie mogli obejrzeć zgromadzone eksponaty m. in. amperomierze, watomierze, aparaty monterskie, zegary ze starej elektrowni czy miliamperomierz z 1935 r. Był też służący do komunikacji telefon produkcji radzieckiej oraz jeden z pierwszych polskich komputerów - Meritum wyprodukowany w 1985 r. Dodać należy, że zajęcia były nieodpłatne.
W drodze powrotnej uczniowie przeszli przez skwer na placu Wolności, aby spędzić chwilę przy nowym rzeszowskim pomniku marszałka Józefa Piłsudskiego.

Organizacja wyjścia i opieka – wychowawczyni klasy 6f – p. Daniela Czerwonka.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

 
2014 Projekt non profit | Copyright Studio Nexim | www.nexim.net