28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Niedziela 12 stycznia 2020 r. była dniem wielkich serc, bowiem odbył się 28. finał WOŚP.

Orkiestra zagrała dla dziecięcej medycyny zabiegowej, pod hasłem „Wiatr w Żagle”. Wolontariusze naszego szkolnego koła aktywnie uczestniczyli w akcji. SP – 3 reprezentowało dwadzieścioro uczniów z klas 8b, c i d. Łącznie wszyscy zebrali ponad 10 tysięcy złotych. Niektórzy z nich zbierali już od samego południa, inni do późnych godzin wieczornych, ponad 9 godzin. Rekordzistki zbiórki to Kalina Kubejko- Worsztynowicz i Anna Kraska z klasy 8d. Dziewczynki zebrały ponad 4 tysiące złotych, za co należą im się ogromne brawa! Wolontariusze zbierali datki w czteroosobowych grupach, którymi opiekowali się nauczyciele SP 3, panie: T. Bilińska, M. Osinko, J. Sikora, D. Peszko i koordynator całej akcji - A. Stopa.

Uczniowie spisali się wspaniale, a humor i zaangażowanie pomogły w zebraniu dużej kwoty na szlachetny cel.

Dziękuję wszystkim za swój poświęcony czas. Tak trzymajcie!!!

Agata Stopa

Wolontariusze 28. Finału WOŚP z SP-3:

Anna Kraska
Kalina Kubejko- Worsztynowicz